OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

"Střežit před veřejností se musí jen malá tajemství. Ta velká zůstávají spolehlivě zahalená, protože jim lidé odmítají uvěřit." (Marshall McLuhan)

  CO NENÍ VIDĚT 

NĚKTERÉ ZKUŠENOSTI JSOU K NEZAPLACENÍ. Náš dům nám málem ukradli tři estébáci, tři z pětačtyřiceti spoluvlastníků. Metoda byla přibližně V MEZÍCH ZÁKONA, a mimo morální představy "obyčejných" lidí. Skupinka osob využije přirozených rozporů v domě, prohlubuje je a vytváří nové. Postupně vytvoří složitou právní kauzu. V následném soudním sporu manipulátoři figurují NA OBOU STRANÁCH, aniž by to ostatní tušili. Dojde k řízenému bankrotu, exekuci. Sedm let mezi námi žili, aniž jsme je odhalili. Jen náhodou jsme unikli osudu, protože metodu nám prozradil člověk zvenčí. Jeho jméno jsme později rovněž našli ve svazcích StB !!!

Metoda je UNIVERZÁLNÍ,  kromě domů funguje i pro firmy, banky, státy a jeho instituce. Čím větší peníze, tím méně skrupulí. Podstatou je ovládnutí NEVIDITELNÉ SLOŽKY UDÁLOSTÍ, o které jedni tvrdí, že neexistuje, jiní předstírají, že tomu věří. Ve společnosti postavené na soutěži nelze události oddělit od jejich neviditelné složky. Zkuste si představit partičku mariáše nebo pokeru s kartami na stole. Nejde to, o šachu nemluvě. Bez „černých skříněk“, pravidel hry a rozhodčího nelze zorganizovat žádné „výběrové řízení“. To platí od vzniku života dodnes. Lidé mají svá tajemství, firmy know-how, obchodní tajemství, politické strany své „stranické kuchyně“ a státy tajné služby. Každý den se pak mimo pozornost médií odehrají triliony drobných událostí, jejichž účinek se objevuje jednou za čas. Tak jako „temná hmota a energie“ ovlivňují pohyb viditelné části vesmíru, tak skryté události ovlivňují společnost na úrovni lokální, státní, kontinentální a globální. Důsledky skrytých procesů vyvěrají na povrch cyklicky v dobách vratkých, jakou zažíváme nyní. Správnou reakcí je OBNOVIT PRAVIDLA, každé síle nastavit stejně velkou opačnou sílu, jako to miliardy let činí příroda. Nejdříve je ale třeba znovu analyzovat události a vyvodit správné závěry.

 1. Jednou z příčin současné nestability je masivní-PRONIKNUTÍ METOD TAJNÝCH SLUŽEB DO BUSINESSU A DO POLITIKY po roce 1989. „Přátelé starých pořádků“ se podle plánu rozptýlili se do všech významných proudů (většiny politických stran, státní správy médií, na hrad) a zakonzervovali stávající pozice v justici, policii, strategických firmách. apod. Operaci vedly zpravodajské elity (StB) a Prognostický ústav (založený na pokyn KGB). Síť spolupracovníků StB byla brzy rekonstruována, schopná plnit v nových podmínkách zadané úkoly: zákony na míru, megarozkrádání, podpora falešných vůdců, pády vlád v nejméně vhodné okamžiky, blokování rozvoje infrastruktury, amnestie největších zlodějů, obrušování vzdělávacího systému, desinformace namíchané mezi informacemi, šíření nespokojenosti, to vše je součást obrovské sabotážní hry. Škodit je mnohem snazší než budovat, zvláště když okolí nemá o ničem ani tušení. Složitým problémům málokdo rozumí a nějaké vysvětlení se vždy najde. Zvýšenou "hladinu šumu" zajišťuje bulvár toužící po absurditách. A když se na něco přijde, tak zatloukat, zatloukat, zatloukat... (veď všetci lžú a kradnú...)
 1. DLOUHODOBÉ PROCESY-jsou takto stejně jako za komunismu ŘÍZENY NEBO MANIPULOVÁNY Z JEDNOHO CENTRA. Nitky vedou do Moskvy. Místo skutečného rozpadu jediné mocenské sítě došlo k jejímu zdánlivému rozlomení na „levici“ a „pravici“, umělému hrocení sporu a následnému spojení v OPOZIČNÍ SMLOUVĚ. O metodách "cukru a biče" něco vypovídá případ Lecha Valesy a dalších. Dnes jsme svědky propojení "centristické" Babišovy strany s businessem a médii do jediné „černé díry“. To představuje pro demokracii smrtelné nebezpečí, neboť veřejnosti  zůstává utajeno nelegální dění v zákulisí. Důkazem je, že proti tomu dosud nikdo nezakročil.
 2. DIVOKÁ PRIVATIZACE vytvořila vrstvu OLIGARCHŮ veskrze s podivnou minulostí v KSČ a PZO (Babiš, Valenta, Kellner, Křetínský, Dospiva, Komárek, Chrenek, Tykač, Hušák, Vítek, Bakala a mnoho dalších). Většina z nich svůj business orientuje na východ, pravděpodobně jsou mezi nimi agenti KGB. Komunistická minulost a pochybné získání majetku je důvodem k dodržování KLANOVÝCH PRAVIDEL. Politickou oporu mají v ANO, KSČM, SPD, SPO,  v části ČSSD a ODS, atd.. Řada "žoldnéřů" je nachystaných kdykoliv založit jakoukoliv stranu nebo hnutí (Bobošíková, Vyvadil, Robejšek, Konvička, Bartoš atd.) Pomalu, nenápadně je zaváděn ruský model „ŘÍZENÉ DEMOKRACIE“, cca 10-15% Čechů by uvítalo režim ruského typu. Důkazy jsou rozptýlené v médiích a na internetu, nejlépe ale situaci popsal  Miroslav Kalousek v nominačním projevu z listopadu 2015.
 1. Dalších cca 40% populace je stiženo HLOUPOSTÍ, LHOSTEJNOSTÍ, NEZNALOSTÍ ČI KRÁTKOZRAKOSTÍ. Zejména naivita a nezájem MLADÝCH je zhoubná. Přitom to především budou oni, kdo doplatí na případné vítězství nedemokratických sil !!!
 2. Dnešní Ruský režim je postavený na komunistické KGB. Její politika je kontinuální od doby carského impéria. Podle Edwarda Lucase mají ruské tajné služby 50 000 důstojníků, 150 000 techniků a 10 milionů informátorů a spolupracovníků po celém světě (tedy až desetitisíce lidí u nás). Vzhledem ke kontinuitě KGB je třeba se ptát, do jaké míry byl rozpad SSSR řízenou akcí (viz „Operace Golgota“). Gorbačov i Putin byli Andropovovi lidé, Zdeněk Mlynář byl Gorbačovův spolužák. Je známo, že něco jako „bývalý agent KGB“ neexistuje...
 3. Cinknutá není jen naše politika, ale VŠECHNY EVROPSKÉ STÁTY včetně orgánů EU (Applebaumová). V Evropě operují tisíce ruských firem a agentů plnících rozkazy Kremlu. Demokracie je složitá hra vnitřních sil systému. Pokud je dlouhodobě MANIPULOVÁNA ZVENČÍ, systém je systematicky degradován a jednoho dne se ocitne na hraně. Škodit je mnohem jednodušší než budovat, je to nejlevnější způsob vedení války. Nejlépe prý pro tajné služby pracují lidé, kteří o tom nemají tušení (E. Lukas).
 4. Přílišná "POLITICKÁ KOREKTNOST" a život v „INFORMAČNÍCH BUBLINÁCH“ brání volnému šíření PRAVDY. Jen fragmentálně se dovídáme, co je NEZÁKONNÉ, NEMORÁLNÍ nebo NEZODPOVĚDNÉ. Desinformační kampaň je ve výhodě, neboť jejím cílem není informovat, ale znejistit a oslabit protivníka. Bez skryté složky je jakákoliv informace neúplná. Poznávacím znamením je absurdnost. K doplnění informace je třeba:
 • Ověřit věrohodnost zdrojů (média, osoby)
 • Ověřit informace z více nezávislých zdrojů
 • Porovnat s ověřeným systémem informací
 • Porovnat s dostupnými desinformacemi (zjistit důvod vzniku desinformace)
 • Zjistit, co v informaci chybí a proč
 • Provést spekulace typu "KOMU TO SLOUŽÍ", dedukovat všechny varianty a posoudit jejich pravděpodobnost

Podle pravidel "teorie her" u závažných rozhodnutí nelze ignorovat málo pravděpodobné varianty (pravidlo Occamovy břitvy neplatí pro zpravodajské hry). Chyby je třeba považovat za možné sabotáže.

 1. NOVÉ TECHNOLOGIE jsou POZITIVNÍ I NEGATIVNÍ SILOU. Stejně jako vynález knihtisku vedl k století válek a vynález rozhlasu přispěl k dvěma světovým válkám, přispívá internet a mobilní telefon k současné nestabilitě (Martin Schulz, český komentátor Svobodné Evropy). V posledních čtyřech velkých válkách (od americké občanské po studenou) zvítězily síly opřené o technický pokrok a demokratickou (fraktální, víceúrovňovou) strukturu společnosti, která je kombinací řízených a chaotických procesů a je schopná vývoje ve všech bodech hierarchie.
 1. RUSKO okupuje Krym, na Ukrajině vede válku a na blízkém východě hraje složitou hru nasměrovanou proti EU. Islámský stát založili Saddámovi důstojníci tajných služeb pamatující výcvik v Rusku a u nás (gen. Šedivý). Rusko radikalizuje muslimy na svém území (viz Čečna) a vyhání je do Sýrie, na druhé straně podporuje Asada a dodává do regionu zbraně. Islám v ruských rukou je "zbraň hromadného ničení". Rozděl a panuj. Podle současné vojenské doktríny Rusko považuje NATO za nepřítele. Ruští občané jsou masírováni propagandou Goebelsovského typu. Ruské manipulace už dosáhly do USA a Spojeného království.  
 1. EVROPA JE ZNOVU VE VÁLCE (gen. Petr Pavel a další): informační, kybernetické, zpravodajské, obchodní, hybridní, teroristické i skutečné. Je to válka 21. století, po boku USA a dalších zemí. Proti komu - to je zatím předmětem složité globální hry. Bojištěm je pohraničí EU, od Ukrajiny přes Blízký a Střední východ po Severní a Střední Afriku, nový „Ferdinand“ ale možná žje v Severní Koreji nebo jinde. Evropa může z konfliktu vyjít posílena nebo zničena. Záleží na tom, zda Evropané pochopí sami sebe a svou roli v současném světě. 

Budova Evropského parlamentu je alegorií rozestavěné "Babylonské věže", kterou Evropané navzdory "zmatení jazyků", pluralitě názorů a myšlenek budují od starověku po dnešek. Toto demokratické soustátí vzešlo ze staletí krvavých konfliktů. Bude-li projekt EU úspěšný, je to naděje pro demokratické fraktální uspořádání společenstev od lokálních po globální, podle pravidla SUBSIDIARITY

Složité demokratické procedury, nutné pro řešení dlouhodobých problémů, vyžadují čas a mír. Ale DEMOKRACIE JE DNES NAPADENA! Kromě válečných operací musí EU  odolat "virózám" terorismu, populismu a sabotážím. V takových dobách bývají obvykle užitečnější Churchillové než Chamberlainové...

Lubomír Bombík, červen 2017

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.